To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Życie ze stożkiem - Czy ktoś posiada rente z tytułu SR?

karolb1984 - Nie Gru 09, 2007 5:08 pm
Temat postu: Czy ktoś posiada rente z tytułu SR?
Czy ktoś z Was posiada rentę z tytułu SR?

Proszę o kontakt :(

michal - Pon Gru 10, 2007 4:12 pm

Ja mam:
Renta ZUS
całkowita niezdolność

karolb1984 - Wto Gru 11, 2007 10:15 am

mi nie przyznali rent:( ne wiem dlaczego lekarz w zusie powiedzial mi ze to nie jest choroba
DEDAL - Wto Gru 11, 2007 4:20 pm

Jezeli STOżEK ROGóWKI nie jest chorobą to czym? kolejny konował z komisji ZUS.I jak człowiek ma sie nie stresowac słysząc o czymś takim.
mastel - Wto Gru 11, 2007 4:20 pm

Mogłeś mu powiedzieć, że to jest dar z niebios a nie choroba
karolb1984 - Wto Gru 11, 2007 6:39 pm

on chyba chcial lapowke pewno i teraz nie wiem co zrobic mam ale chyba sie nieodwolam lecz znowu bede sie staral tyle lat pracowale bez szkiel jako kucharz a teraz w pracy juz nie daje rady poszedlem na chorobowe i o rente sie staram byem pewien ze ja dostane ale po wizycie u "okulisty" juz wiedzialem co bedzie ze nie ma szans
monika76 - Wto Gru 11, 2007 6:49 pm

Ja mam przyznaną rentę III stopnia tzn. częściowa niezdolność do pracy, ze względu na stożek rogówki. :lol:
KAROLB1984
Odwołaj się, napewno ją dostaniesz. Głowa do góry, papiery w ręke i załatwiaj odwołanie od decyzji Zusu.

endriu - Wto Gru 11, 2007 11:07 pm

ile dostajecie tej renty,karolb1984 trafiles na konowala ktory pewnie nie wie co to stozek.
pamietaj w polsce trzeba walczyc o swoje

monika76 - Śro Gru 12, 2007 12:01 pm

Ja mam 415 zł na ręke, kasy full ale lepsze to niż nic.
karolb1984 - Śro Gru 12, 2007 2:05 pm

Jako kucharz dużo zarabiam, a renta to 1/4. Raczej sie nie odwołam bo za Sądem Pracy sie czeka długo. Wkurzaja mnie te szkła i wszystko. Taki wzrok kiedyś miałem, aż do 22 roku życia. Wcześniej miałem gdzieś że źle widzę, mrużyłem oczami... ale z miesiąca na miesiąc stawało sie to męczące. Teraz szkła nosze 10 godzin dziennie, mniej więcej do 19

[ Dodano: Sro Gru 12, 2007 2:05 pm ]
ale trzeba z tym żyć i z inna choroba tez muszę żyć która mi ten wzrok zniszczyła.

Tomasz Drożdż - Śro Gru 12, 2007 5:26 pm

Nie wygłupiaj się! Odwołuj się do Sądu i już (chyba, że upłynał juz termin do wniesienia odwołania). Oczywiscie, chodzi o kasę. Ale nie tylko - bardziej o zasadę. Ktoś musi zacząć  udowadniac tym baranom - orzecznikom, którzy pewno stożek mylą ze Stoczkiem albo bożkiem :razz: Przecież to praktycznie nic nie kosztuje i  niczym nie ryzykujesz :!: a moze przetrzesz ścieżki innym...reszta na priva
Frisson - Śro Gru 12, 2007 7:23 pm

A czy niepełnoletnik też przysługuje ?
W styczniu będę miała 16 lat.

michal - Czw Gru 13, 2007 8:32 pm

karolb1984 napisał/a:
Raczej sie nie odwołam


Odwołuj się kasa to nie wszystko. Jeśli pracujesz u kogoś to pracodawcy przysługują dotacje i ulgi czyli łatwiej o prace. Ja mam całkowitą niezdolność od 10 lat a mój pracodawca otrzymuje co miesiąc 1600 zł z PEFRONu i ulgi w podatkach. Rentę a właściwie jej wypłacanie (715zł) mam zawieszone bo za dużo zarabiam (osobiście nie mogę zrozumieć dlaczego :twisted: ) ale jak by co to zawsze parę groszy na przetrwanie dostanę.
Widzenie w soczewkach twardych nie jest widzeniem stałym, czyli na potrzeby ZUZu musisz być badany bez soczewek ewentualnie z korektą okularem. Ja nigdy nie brałem soczewek na badania i nikt się oto nie czepiał.
Oczywiście sam fakt posiadania stożka nie jest podstawą do uzyskania grupy tylko ile widzisz
Nie daj się ZUS na pewno by ci nie darował.
Pozdrawiam

DEDAL - Czw Gru 13, 2007 8:42 pm

karolb1984, odwołuj sie nic nie tracisz a mozesz zyskac nie daruj tym dusigroszom z zZUS
karolb1984 - Pią Gru 14, 2007 9:07 am

jak masz calkowita niezdolnosc to mozna pracowac???!!

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 9:10 am ]
zlozylem sprzeciw tak myslalem o tym zeby isc do konsultanta bez szkiel ale nie potrafie isc na powietrze bez szkiel takze odpada



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group